Narodowe Święto Konstytucji

3 Maja obchodziliśmy Narodowe Święto Konstytucji.

W 1791 r. uchwalono pierwszą konstytucję w Europie, drugą zaś na świecie. Konstytucja ta uchwalona została przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788r. Z tej okazji z Naszej Szkole odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klasy II b wraz z uczennicami tworzącymi chór z klasy II a pod kierunkiem nauczycieli p. Trzaskacz i p. Hamerli. Akademię rozpoczęto odśpiewaniem hymnu Mazurka Dąbrowskiego i wprowadzeniem szkolnego sztandaru. Po oficjalnej części uczniowie odegrali scenki z przed kilkuset lat ukazujące uchwalenie Konstytucji. Uczniowie w historycznej scenerii i pięknych, okolicznościowych strojach przypomnieli nam o przeszłych wydarzeniach, a chór odśpiewał Majową Jutrzenkę. Na zakończenie akademii głos zabrała Pani Dyrektor Anna Janocha, podsumowując minione wydarzenia.