Dzień Ziemi

22 kwietnia jest dniem Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny składający się z kilku etapów. Pierwszą konkurencją było

namalowanie plakatu promującego hasło „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem” z nawiązaniem do ekologicznego sposobu życia. Drugą konkurencją był pomysł na wykorzystanie zużytych puszek, plastikowych wiaderek, jako doniczek do pięknych kompozycji kwiatowych. Trzecią konkurencją był quiz ekologiczno-biologiczno-geograficzny, w którym uczniowie mogli popisać się swoją przyrodniczą wiedzą. Ostatnia konkurencja „Coś z niczego” miała na celu włączeniu w uczniach inwencji twórczej. Do użycia i stworzenia rzeczy, którą można będzie wykorzystać w inny sposób niż dotychczas, uczniowie mieli tylko śmieci i odpady. Dodatkowe punkty można było otrzymać za przybranie swojej klasy elementami wiosennymi i przyjściem w tym dniu do szkoły w ubraniu o kolorze zielonym. Miejsce pierwsze zajęła klasa IIc, drugie miejsce klasa IIId, trzecie miejsce klasa IIa.