Jakie korzyści wynikają z wykorzystania płytki „ Arduino” ?

Projekt edukacyjny z Informatyki

– Celem projektu było wykorzystanie komputera oraz programów do poszerzenia wiedzy z różnych dziedzin nauki a zwłaszcza zainteresowanie  robotyką. Umiejętność posługiwania się programami komputerowymi, służącymi do programowania modeli  i ich symulacji, takich jak : programowanie mini plotera CNC.  Najważniejsze to, że uczniowie mieli okazję samodzielnie  zbudować  urządzenie – z pomocą opiekuna projektu.

Mini ploter z napędów DVD został zbudowany  w ciągu jednego miesiąca przez 12-to osobową grupę z klasy IIb i jedną osobę z klasy IId pod okiem nauczyciela informatyki p. Ryszardem Marszałkiem. Swoje wyrazy uznania wyraziła Pani Dyrektor Anna Janocha, która była na prezentacji plotera.

Zainteresowanie tym tematem okazało się bardzo duże i w następnym semestrze grupa postanowiła zbudować wypalarkę laserową o podobnej budowie.

Gratulujemy pomysłu i czekamy niecierpliwie na dalsze plotery i inne urządzenia tego typu.

Lista osób realizujący projekt  :

1. Szymon Wnuk    II d
  2. Łukasz Witczyk II b