Dzień Bezpiecznego Internetu: „ Działamy razem”

W dniach 05- 07.02. br. po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany zostanie Dzień Bezpiecznego Internetu.

W tym roku Dniu Bezpiecznego Internetu (DBI) patronuje  hasło „Działajmy razem”.

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Dlatego tak ważne jest by korzystać z dobrodziejstw cywilizacji z pełną świadomością skutków tych działań. Dzień Bezpiecznego Internetu   zainicjowany przez Komisję Europejską od 2004 roku inicjuje i propaguje działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Ma na celu również zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Celem tegoroczne akcji jest zwrócenie uwagi, w szczególności rodziców,  na zagrożenia płynące z sieci. Nadchodząca edycja DBI zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Podczas obchodów DBI 2019 organizatorzy chcą podkreślić istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Podejmij wyzwanie !!!