Święto Niepodległości

11 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Kościele parafialnym w Żarkach. Następnie, poczet sztandarowy szkoły wziął udział w przemarszu pod pomnik katyński a nasza delegacja złożyła kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.


Następnego dnia w gimnazjum odbyła się akademia poświęcona wydarzeniom 11 listopada, która została przygotowana przez uczniów klas Id i IIIc, pod opieką p. B. Danielskiej, p. B. Lazar-Skórki i p. D. Chwastek. Uczniowie przypomnieli historię rozbiorów Polski, walk powstańczych oraz zjednoczenia państwa. Wiersze oraz komentarze narratorów były przeplatane piosenkami żołnierskimi w wykonaniu szkolnego chórku pod kierownictwem p. A. Możejko-Suchcickiej. Jako podsumowanie, występujący przytoczyli wypowiedzi młodych ludzi czym dla nich dzisiaj jest patriotyzm, a ucz. Gabriela Kot zaśpiewała przejmującą piosenkę pt. „Miejcie nadzieję”.