Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach

"Lekcja historii"

SKECZ ,,LEKCJA HISTORII" został przedstawiony z okazji Dnia Nauczyciela. Występują w nim krnąbrni i niezdyscyplinowani uczniowie, którzy poprzez swoje niewłaściwe zachowanie utrudniają nauczycielce prowadzenie lekcji. Wyjątek stanowi jedynie Ola Lizusowska – zawsze gotowa do odpowiedzi. W dodatku ich wiedza historyczna jest znikoma, zwłaszcza uczennica Helka  może poszczycić się niezwykłą wyobraźnią odnośnie tematu lekcji, bowiem, nie dość, że nic nie umie i podczas pytania mówi ,,głupoty”, to jeszcze przeszkadza w prowadzeniu zajęć. Maciej Psotny nie pozostaje w tyle, rozrabia na całego i tak na koniec lekcji jedyneczka zagościła w jego zeszycie. Po powrocie do domu czeka na niego tata z nową maszyną wykrywającą kłamstwa. Po długich ,,męczarniach” Macieja przez elektroniczną maszynę w końcu wydało się, że chłopak dostał jedynkę w szkole, ale jednocześnie okazało się, że tata też był niezłym ananaskiem w młodości. To znaczy, wtedy też parę dwójek tacie wpadło, ale jego zdaniem ta maszyna i tak się zepsuła! Lepiej iść z synem na lody!:)

W skeczu wystąpili:

  • NAUCZYCIELKA – Karolina Maszczyk
  • HELKA -    Karolina Miszta
  • MACIEJ PSOTNY – Krzysztof Siwek
  • DAWID WYRYWNY – Krystian Kopczyński
  • OLA LIZUSOWSKA  -  Elżbieta Piątkowska
  • PAWEŁ GADULSKI – Kamil Musiał
  • TATA  - Krystian Kopczyński
  • MASZYNA PRAWDY – Kamil Musiał
Galeria: